Rzecz o Chinach, Chińczykach, chińszczyźnie i pewnym sinologu.
web stats stat24.com
RSS
niedziela, 22 lipca 2007
Rebus + podpowiedź
Konkurs z nagrodami dla nie-sinologów.
piątek, 20 lipca 2007
Krótko i na temat
Adblock
18:27, ximinez
Link Komentarze (1) »
poniedziałek, 16 lipca 2007
Hąkkąk po raz trzeci

Ostatnio nie mam czasu na pisanie bloga. Zabiegani jesteśmy oboje, załatwiamy ostatnie sprawy w Pekinie (wróciliśmy na 3 dni), oddajemy mieszkanie i jedziemy do Guilinu, a potem do Syczuanu. Tym niemniej zdołałem wygospodarować wystarczająco dużo czasu, żeby rzucić szanownemu Czytelnikowi parę ochłapów z szerokiego świata.

środa, 11 lipca 2007
Dziesięć lat w matczyźnie...

...czyli pierwszy dzień w Hongkongu.

niedziela, 08 lipca 2007
Hongkong – Chiny poza Chinami

Miasto Świateł, Wietrzne Miasto, Paryż Europy, Big Apple – Hongkong znany jest pod wieloma nazwami, ale żadną z powyższych. Mieszanka kulturowa, miejsce, gdzie kultura zachodu styka się z kulturą wschodu, a pięści Jackiego Chana stykają się ze złoczyńcami w co drugim filmie. Kupisz tu elektronikę, podrobione zegarki, szyte na miarę garnitury, oraz, co dla mnie najważniejsze, dostaniesz wizę do Chin.

poniedziałek, 02 lipca 2007
Pociągiem do raju

Wspomniałem już, że jadę do Hongkongu, żeby odnowić swoją wizę. Wspomniałem również, że nie udało mi się dostać biletów na leżanki i miękkie siedzenia, dlatego trafiłem do najniższej klasy – na twarde siedzenia. Przekonałem się tam o dwóch rzeczach: 1) nigdy więcej nie chcę powtarzać takiego doświadczenia, oraz 2) inni mają jeszcze gorzej.