Rzecz o Chinach, Chińczykach, chińszczyźnie i pewnym sinologu.
web stats stat24.com
RSS
sobota, 30 czerwca 2007
Chinki pod prysznicem
Mimo obiecującego tytułu, notka może bardziej zaciekawić Panie niż Panów.
piątek, 29 czerwca 2007
Grobowce Mingów

Mam dziś dla czytelników dwie wiadomości – dobrą i złą. Dobra jest taka, że oto przedstawiam relację z wycieczki do grobowców Mingów, a zła, że nie wiem, kiedy pojawi się kolejny wpis.

poniedziałek, 25 czerwca 2007
Pachnące Wzgórza

Dzisiaj w programie retransmisja wycieczki do podpekińskiego parku Pachnące Wzgórza (Xiangshan 香山), która odbyła się jeszcze przed „incydentem wuhańskim”. Po niej prognoza pogody i sport.

czwartek, 21 czerwca 2007
Fryzjer

Co było nieuniknione, wreszcie nadeszło – wybrałem się do chińskiego fryzjera. Nie do jednego z zakładów, które otwarte są całą noc, promieniują różowym światłem i pełne są dziewczyn o znudzonych obliczach, ale do takiego normalnego, gdzie obsługa zajmuje się głową klienta, nie miejscem o jakiś metr na południe.

wtorek, 19 czerwca 2007
Wuhan Trip III: Zemsta Meteorologicznych Sithów

Przedstawiam, oto, trzecią i ostatnią część przygód redakcji „Zapisków...” w Wuhanie. Miała ukazać się wcześniej, ale zaraz po powrocie z Xi’anu (dosłownie godzinę po dotarciu do domu) rozchorowałem się ciężko i dopiero dzisiaj poczułem się na tyle dobrze, żeby coś naskrobać.

wtorek, 12 czerwca 2007
Przerwa rekreacyjna

Miała być ostatnia część Odysei wuhańskiej, ale jej publikacja się nieco odwlecze. Dzisiaj wyjeżdżamy z Natalią na wycieczkę do Xi’anu, skąd powrócimy dopiero w piątek. Co się odwlecze, to nie uciecze, a na otarcie łez dostaną szanowni Czytelnicy relację z wizyty w tym historycznym mieście.

Proszę czekać na kolejny rozkaz z Matplanety.


10:21, ximinez
Link Komentarze (3) »
piątek, 08 czerwca 2007
Wuhan trip part deux

Drugi dzień pobytu w Wuhanie zaczął się Legendą o walce Tomasza z Bestyją.

wtorek, 05 czerwca 2007
♪Wuhan welcome to♪

W ubiegłym tygodniu redakcja „Zapisków...” udała się z kurtuazyjną wizytą do, mieszczącej się w mieście Wuhan, siedziby redakcji bloga „Chiny z pierwszej ręki”. Działo się trochę i nie sposobno opisać wszystkich wrażeń. Tym niemniej spróbuję.

sobota, 02 czerwca 2007
Chińskich ubikacji ciąg dalszy

Dla wszystkich, którzy narzekają na toalety w PKP!