Rzecz o Chinach, Chińczykach, chińszczyźnie i pewnym sinologu.
web stats stat24.com
Blog > Komentarze do wpisu
SINOFORUM

Zapraszam na SinoForum.
sobota, 08 listopada 2008, ximinez

Polecane wpisy

  • Wielkie odliczanie!

    Nowy wpis już we wtorek. Stay tuned! Dla umilenia oczekiwania proponuję rozważania nad poniższym zabytkiem kultury:

  • Nowa droga życia

    Przykładowe zdanie w podręczniku do potocznego chińskiego: „Wcześniejmieliśmy egalitaryzm i czy robiło się źle, czy dobrze – było wszystko jedno;ter

  • Chinglish kontratakuje

    Pisałem już kiedyś o specyficznym sposobie, w jaki Chińczycy używają języka angielskiego.Obiecałem wtedy, że będę do tego tematu wracał, ale jakoś się nie złoży

Komentarze
Gość: Edyta, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2008/12/26 02:37:07
Witam, szukając informacji na temat transportów kolejowych z Pekinu do Qingdao przez przypadek trafiłam na Twojego bloga. Mam nadzieję że nadal tu zaglądasz i że znajdziesz chwilkę by mi pomóc.
Na początku stycznia muszę pojawić się w pracy w Qingdao, z tego co wiem najlepszą trasą jest lot np. z Wrocławia, przez Frankfurt lub Monachium, do Pekinu, stamtąd przejazd pociągiem prosto do Qingdao. Można w jakiś sposób zamówić bilet kolejowy wcześniej przez internet? (z Polski)
Na polskich stronach przelot z Pekinu do Qingdao kosztuje około 1000 PLN (a przynajmniej o tyle wzrasta cena zmieniając trasę lotu z Wrocław-Pekin na Wrocław-Qingdao). Z tego co pisał mój przyszły współpracownik przejazd pociągiem w dwie strony wynosi koło 30 euro (prawie 10 razy taniej). Tylko że on nie wspomniał o żadnych problemach związanych z pociągami i kupnem biletów. Mam wrażenie że cena również jest zaniżona. Mógłbyś mi doradzić które rozwiązanie jest lepsze? I krótko opisać jak to naprawdę wygląda?
Z góry dziękuję,
Wesołych Świąt
-
ewinka35
2008/12/31 16:08:19
Sluchaj, koles! Pisz Ty troche! Gdzie sie szwedasz? Zapomniales o swoich wiernych czytelnikach? W kazdym razie... DO SIEGO ROKU!
-
o225
2013/08/31 23:49:39
Gdybym mogła to bym przyszła;-P
-
Gość: Zielona Brygada, *.internetdsl.tpnet.pl
2016/12/13 11:48:17
Szkoda, że już nie piszesz.